Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

jackal001 

Linec, Rakousko 2014

100 fotek 16.6.2014 - zobrazení
Linec (německy Linz) je hlavní město rakouské spolkové země Horní Rakousy. S 189 500 obyvateli (údaj k 31. prosinci 2008) je i největším městem Horních Rakous a po Vídni a Štýrském Hradci třetím největším v celém Rakousku. Leží na Dunaji a rozkládá se na ploše 95,98 km2. Linec je statutárním městem a taktéž okresem.
Antika
Pro zajištění přechodu přes Dunaj založili Římané v polovině 1. století pevnost Lentia, která byla ve 2. století v době markomanských válek zvětšena. V pozdějších letech byla několikrát zničena Germány. První oficiální zmínky o Lentii jsou z roku 410. Město přežilo stěhování národů a udrželo si trvalé osídlení.
Středověk
V období raného středověku se stal Linec důležitější po rozšíření Bavorského vévodství směrem na východ. Roku 799 se poprvé oficiálně objevuje německý název města „Linze". Během vlády Karlovců plnilo město funkci trhu a celnice. Do roku 1210 spadal Linec pod bavorské vévody.
Za Babenberků se Linec vyvinul na město, roku 1240 obdrželo město městského soudce a pečeť. Linecké mýto bylo významným zdrojem peněz rakouských vévodů, což vedlo k velkému rozvoji města. Roku 1335 zde byl uzavřen zisk Korutan Habsburky. Roku 1230 bylo založeno nové náměstí.
Od konce 13. století byl Linec sídlem zemského hejtmana. Fridrich III. si zvolil Linec jako rezidenci a město se stalo v letech 1489 až 1493 centrem Svaté říše římské po dobytí Vídně Matyášem Korvínem.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron